8 C
Скопје

Author : Мирослава Бурнс

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ќе почнеме ли да се вакцинираме во Србија против Ковид 19?!

Мирослава Бурнс
Македонска државјанка со која што Слободен печат стапи во контакт, успеала да се вакцинира во Србија, со едноставно пополнување на веб апликацијата објавена на страницата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Инспектори со полиција влегоа во куќата на лекарот што ја оперираше жената што остана без бубрег, матка и јајник

Мирослава Бурнс
Со асистенција на полицијата, инспектори на Државниот санитарен и здравствен инспекторат попладнево влегле во куќата на лекарот и директор на струшката болница, доктор Мухамед Асани,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Арсенков: Полицијата спречи две групи да влезат во Градска болница и го заштити нашиот персонал!

Мирослава Бурнс
Двајца повредени граѓани со сопствени возила денеска околу 13 часот биле донесени во Градската болница во Скопје, откако претходно се пресметувле со огнено оружје. Благодарение...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пандемија во сенка на ковид-19: Жените не секогаш пријавуваат дека некој дома ги тепа!

,,Во моментот кога почнав и јас да се однесувам како него, да навредувам, да кршам и малку фалеше да ги удрам најмилите, сфатив дека морам...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пандемијата продолжува да го ниша здравствениот систем во земјава

Мирослава Бурнс
Со последните податоци на Институтот за јавно здравје, бројката на починати пациенти поради компликации од вирусот се искачи на 1.763 лица, од кои 32 лица...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Трауми кои ќе ги паметам додека да заминам на оној свет: Соседите ни се закануваат дека ќе не убијат, зашто моето дете има аутизам!

Мирослава Бурнс
Со клоци и тупаници вчеравечер соседот на Ирена Николовска Ристановска од Битола, удирал на вратата од нејзиниот стан извикувајќи дека ќе ја убие и неа...
Ви Препорачуваме Свет

ФОТО+ВИДЕО: Насилни протести ширум Франција против законот за „општа безбедност”

МИА
Плоштадот на Републиката во Париз е веќе преполн со луѓе кои се против законот за „општа безбедност”. Демонстрации има и во другите француски градови, како...
Македонија Слајдер

СДСМ: Македонците не се хистеричен народ, хистеријата е само кај Мицкоски

Слободен печат
Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот...
Македонија

Шекеринска: Партијата којашто изгради кариера работејќи против антифашизмот, нема право да говори за антифашистичката борба

МИА
Можеби единствените кои немаат право да говорат многу за нашата антифашистичка борба е токму партијата којашто изгради кариера зборувајќи и работејќи против антифашизмот. Тоа се...