14 C
Скопје

Author : Мирослава Бурнс

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Второстепена комисија ќе разгледува зошто пациент кој е кислородно зависен со ковид добил само три дена боледување

Мирослава Бурнс
Откако „Слободен печат“ објави дека Лекарска комисија му дала само три дена боледување на пациент отпуштен од приватна болница со ковид, а кој е кислородно...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО: Во арената „Борис Трајковски“ на 48 пунктови ќе се одвива вакцинацијата

Салата „Борис Трајковски“ се припрема за имунизацијата против ковид -19 која ќе се одвива преку два влеза, точно определена патека на движење, а дневно според...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Кинеска амбасада за „Слободен печат“: Кина продолжува да работи со Северна Македонија на вакцините против Ковид 19

Мирослава Бурнс
Кинеската амбасада помага релевантните компании кои ја произведуваат вакцината против Ковид 19 да комуницираат со македонската влада, велат од амбасадата на Кина за Слободен печат....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Филипче не знае дали Сашо Мијалков контактирал со епидемиолози и дали направил ПЦР тест

Мирослава Бурнс
Министерот за здравство Венко Филипче попладнево на прес конференција на граничниот премин Табановце при примањето на втората пратка од донираните фајзерови вакцини од Србија, одговарајќи...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Директорот на охридска болница за „Слободен печат”: Секретарот се вакцинираше зашто во ковид центарот носеше боци со кислород!

Мирослава Бурнс
Секретарот на болницата во Охрид, Антонио Наумоски се вакцинирал против Ковид 19, затоа што влегувал во ковид одделението на болницата, бил меѓу пациентите и ги...
Македонија Слајдер

Полициската станица Беко ја пронајде исчезнатата пациентка од Онкологија

Мирослава Бурнс
Седумдесетгодишната Ленка Најденова штотуку е пронајдена од страна на полициски службеници од полициската станица Беко, откако вчера нешто по 15 часот ја напуштила Клиниката за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Црна мрежа за вакцини на интернет: „Доставуваме и до Македонија, 500 долари е една“

Мирослава Бурнс
„Доставуваме и до Македонија. Продаваме само пакети од 5 вакцини. Откако ќе ја направите уплатата, во биткоини, ќе ја испорачаме пратката со брза пошта и...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Американец за Слободен печат тврди дека влегол во податоци за пациенти од Систина, болницата демантира

Мирослава Бурнс
Американецот Сем Кенеди за Слободен печат тврди дека пристапил до лични и медицински податоци на пациенти од приватната болница Аџибадем Систина од Скопје, прилично лесно...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

(ВИДЕО) Вучиќ: Да живееме како најблиски соседи и најблиски пријатели!

Мирослава Бурнс
Треба да живееме како најблиски соседи и најдобри пријатели, порача српскиот претседател Александар Вучиќ на примопредавањето на вакцините на ГП „Табановце“. -Ви благодарам на вас...
Вести Македонија Слајдер

Филипче на Табановце: Вакцинацијата почнува во среда

Мирослава Бурнс
Првите вакцини од пратката што денеска беше примена како донација од соседна Србија ќе бидат аплицирани уште во среда, најави министерот за здравство Венко Филипче...