Author : Михаило Донев

Магазин Филм и ТВ

„Браво старци, се уште сме живи: Порака на Лазар Ристовски од која треба да се засрамат помладите (ВИДЕО)

Михаило Донев
Актерот Лазар Ристовски во самоизолација сними видеопорака која им ја упати до најстарите граѓани на Србија. – Браво, старци, се уште сме живи. Малку несредени,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Херојот Бак во полн сјај: Екранизацијата на „Повикот на дивината“ носи животни поуки и авантура за вистинско уживање

Михаило Донев
Зарем може да се замисли нечие детство без приказната за кучето Бак, односно култната книга „Повикот на дивината“ од писателот Џек Лондон? Бак е кучето...
Магазин Филм и ТВ

Од Џибони до Дубиоза: Миле Кекин и пријателите објавија спот за песната „Ово че прочи“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Инспириран од актуелната ситуација поради коронавирусот, но и од неодамнешниот силен земјотрес во Загреб, фронтменот на групата „Хладно пиво“, Миле Кекин, напиша нова песна со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Моника Белучи јавно го критикуваше поранешниот сопруг: Се надевам дека конечно ќе започне да се грижи!

Слободен печат
Познатата италијанската актерка Моника Белучи (55) која со години живее во Франција, во големото интервју призна што сѐ за време на карантинот мора да прави...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Во кои случаи коронавирусот може да стане смртоносен?

Слободен печат
Кај многу луѓе заразени од коронавирус симптомите се класифицираат како „благи“, а тие успешно закрепнуваат без никакви агресивни терапии. Меѓутоа, одредени луѓе се животно загрозени,...
Магазин Сцена

„Парни ваљак“ снимија спот и испратија важна порака до фановите! (ВИДЕО)

Михаило Донев
Во карантински услови, како резултат на коронавирусот, легендарниот рок бенд, „Парни Ваљак“, сними нова акустична верзија од својот познат хит, песната под назив „Љубавна“. Песната...
Магазин Сцена

Писателката на „Хари Потер“ открива техники за полесно дишење со кои тврди дека ја победила короната (ВИДЕО)

Слободен печат
Славната писателка Џеј Кеј Роулинг, најпозната по тоа што го напиша серијалот „Хари Потер“, тврди дека го победила коронавирусот благодарение на техника која го олеснува...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Роден е Серџо Блажиќ, „The Clash“ го објавија првиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Денешниот ден во музичката историја, 8 април, ќе го паметиме по раѓањето на неколку великани, но и по создавањето на некои големи хитови. Во продолжение...
Живот Магазин Магазин слајдер

Необични работи кај жените кои ги привлекуваат сите мажи

Слободен печат
Како што пишува Your Tango, науката ни покажа дека речиси сите мажи преферираат некои карактеристики кај жените за кои тие не би помислиле дека е...