Author : Слободен печат

Магазин Магазин слајдер Сцена

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат
Популарниот јапонски телевизиски комичар Кен Шимура е првата позната личност во Јапонија која почина како последица на коронавирусот. Шимура, кој привлече многу обожаватели од различни...
Забава Магазин

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарното островско летувалиште на Тајланд, Пукет, ги затвори сите влезови и излези на копно и море до 30 април, со цел властите да се обидат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат
Актерот Бен Афлек (47) и пејачката и актерка Џенифер Лопез (50) важеа за еден од златните холивудски парови, а се разделија во 2004 година, иако...
Магазин Сцена

Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу музичари ширум светот беа принудени да ја прекинат турнејата поради глобалното ширење на вирусот Ковид 19. Оваа ситуација уметниците ја искористија за пишување на...
Живот Магазин Магазин слајдер

„Ладен туш“ за Хари и Меган Маркл: Трамп нема да и го плаќа обезбедувањето при престојот во САД!

Слободен печат
Меган Маркл и принцот Хари по Ванкувер се селат во Лос Анџелес, а откако кандаските власти не сакаа да им го платат обезбедувањето, тоа нема...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Родени се Ерик Клептон и Селин Дион, „Леб и сол“ го објавија албумот „Као какао“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Денешниот ден во музичката историја го одбележуваат неколку интересни настани, а 30 март најмногу ќе го паметиме по раѓањето на славните Ерик Клептон и Селин...
Магазин Сцена

Американска кантри ѕвезда почина од коронавирус: Пред два дена дознал дека е заразен

Слободен печат
Американската кантри ѕвезда, Џо Дифи, почина во неделата на 62-годишна возраст, откако пред само два дена дозна дека е позитивен на коронавирус, пренесува „Си-Ен-Ен“. На...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 30 март, 2020 година: Дознајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен печат
ОВЕН Пред вас се некои мали проблеми на работа. Поработете на својата концентрација за да не правите грешки. Можно е да имате впечаток дека партнерот...
Магазин Семејство

Неколку работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Слободен печат
Кога ќе станете родители, светот се менува во целост и сета енергија која ја имате се пренасочува кон вашето бебе. Во продолжение прочитајте за некои...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Рокенрол спас во полициски час: „Ван Гог“ со дванаесетчасовен виртуелен концерт ќе ги забавуваат обожавателите!

Слободен печат
Откако веќе две недели по ред членовите на српската рок група „Ван Гог“ под слоган „Кој пее зло не мисли“, секоја вечер одржуваат свирки во...