дома Автори мислења од МИА Агенција

МИА Агенција

5863 ВЕСТИ 0 КОМЕНТАРИ

Актуелно

Хан побара Белград и Приштина да се вразумат

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан смета дека е неопходно да се прекинат провокациите и да се врати дијалогот за нормализација на...