13 C
Скопје

Author : Слободен печат

Вести Економија

Почнува Делфи економскиот форум во Атина, ќе учествуваат Заев, Димитров и Нуредини

Слободен печат
Со над 1 000 учесници од 42 земји, меѓу кои и од Северна Македонија, со 372 сесии на различни теми, од денеска до 15 мај...
Вести Скопје

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 357 возила

Слободен печат
Паркингот на Водно во текот на изминатиов викенд го искористиле 357 возила, според бројот на испратени СМС пораки, соопшти Град Скопје. Како дел од континуираните...
Вести Хроника

Ново рочиште за „Титаник“ по два месеца пауза

Слободен печат
По два месецa одлагања и неодржани рочишта, денеска во Кривичниот суд Скопје е предвидено да продолжи судењето за случајот „Титаник“. Предметот за изборните нерегуларности од...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Полициски час од 24 часот и укинување на забраната за теретаните се дел од новите мерки

Слободен печат
Утрово на состанок со Комисијата за заразни болести се донесени новите мерки кои ги предложив на Главниот координативен кризен штаб, напиша министерот за здравство, Венко...
Вести Хроника

148 сообраќајни прекршоци во Скопје, 45 санкционирани мотоциклисти

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (9.5.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Вести Македонија

Спасовски: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа

Слободен печат
Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа, а станува збор за неколку различни униформи, информира денеска на Фејсбук, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски....
Вести Економија

НУК со барање до Владата да бидат опфатени сите угостители со финансиската поддршка

Слободен печат
Независната угостителска комора утринава до Владата доставила барање за измена на јавниот повик за финансиска поддршка на угостителите со цел да бидат опфатени сите угостители...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче не сака ниту вакцини, ниту нов Клинички, сака само провизии!

Слободен печат
За Филипче и Заев приоритет се провизиите, а не здравјето на граѓаните. Тие не успеааја да направат ништо, освен да уништуваат и пљачкаат. Последна во...
Вести Македонија

СДСМ: Процесот на масовна имунизација се спроведува со одлична динамика

Слободен печат
Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот функционира беспрекорно...
Вести Слајдер Хроника

Апелација ќе расправа за жалбите за затворските казни за Јовановски и Јанева

Слободен печат
Апелацискиот суд во Скопје денеска на седница треба да ги рагледа жалбите за првостепената пресуда за случајот „Рекет“ со која Бојан Јовановски – Боки 13...