7 C
Скопје

Author : Горан Наумовски

Вести Регион

Трагедија во Рума, момче загина од струен удар

Младиот човек почина утрово на железничката станица во Рума од струен удар.Тој се обиде да се качи на товарен воз кој се наоѓаше на шестата...
Вести Регион Слајдер

Креаторот на групата „Перверзии на Балканот“ е жена

Горан Наумовски
Групата на Телеграм наречена „Перверзии на Балканот“ која објавува приватни порнографски и еротски фотографии на бројни корисници, за жал не е единствената на овие простори....
Регион Свет

Телото на девојчето сè уште не е пронајдено, паднала од даска за сурфање

Горан Наумовски
Нема трага од дваесетгодишната Ј.Ш. од Крагуевац, која вчера попладнево исчезна во водите на Гружанско езеро. Засега се знае дека девојчето на езерото било со...
Вести Регион

Запленети 45 килограми марихуана во Белград

Горан Наумовски
Припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија во рамки на акцијата „Гнев“, запленија околу 45 килограми марихуана и околу 500 грама кокаин. Притоа, приведен...
Хроника

Приведено лице барано од турската полиција за убиство

Полициски службеници од СВР – Скопје вчера во 17 часот на подрачјето на Карпош го лишија од слобода З.С. (47) од Турција со престојувалиште во...
Хроника

Седумина уапсени во скопското кафуле „Три кичен бар“

Горан Наумовски
Седум лица се уапсени ноќеска околку 1.30 часот во скопското кафуле „Три кичен бар“. Апсењето уследило бидејќи бил прекршен полицискиот час и мерките за заштита...
Хроника

Девојче тешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ноќеска во полиција се јавил дежурен лекар од комплексот клиники „Мајка Тереза“ кој пријавил дека кај нив било донесено малолетно женско лице со тешки телесни...
Хроника

Четворица скопјани обвинети за непочитување на полицискиот час​

Основното јавно обвинителство – Скопје денеска до надлежниот Суд поднесе предлози за издавање казнени налози за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на...
Вести Регион

Водачот на „Кавачкиот клан“ останува во притвор

Апелациониот суд на Црна Гора ја потврди одлуката со која Слободан Кашчелан, наводен водач на „Кавачкиот клан“ и уште пет други лица остануваат во притвор....
Вести Регион

Се истепале тројца браќа, најстариот завршил во болница, вториот е уапсен, третиот е во бегство

Полицијата во Нови Пазар го уапси А.Б. (38) од овој град под сомнение дека синоќа го претепал нивниот најстар брат со неговиот помлад брат. Инцидентот...