3.4 C
Скопје

Author : Дамјан Варошлија

Свет

Италија во изминатите 24 часа со рекорден број на починати од ковид-19

Дамјан Варошлија
Црн рекорд во Италија – 993 смртни случаи од коронавирус и 23.224 новозаразени се регистрирани во земјата изминатите 24 часа. Ова е значително зголемување на...
Вести Свет

Полјаците го исклучија градското светло, револтирани од политиките на премиерот Моравиецки

Дамјан Варошлија
Градското осветлување во важни згради и цркви во 100 градови низ Полска беше исклучено во времетрање од три часа, како знак на протест на локалните...
Вести Свет

Руски дипломати повредени во експлозија на автомобил во Кабул

Дамјан Варошлија
Луѓе вработени во руската амбасада во Кабул се здобиле со полесни повреди при вооружен напад, експлозија во близина на комплексот на амбасадите, пренесува РИА Новости....