Author : Слободно време

Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време
И додека сите ја споменуваме хигиенската рутина, читањето книги и подготовките за наредниот ден, што е со навиките кои емоционално ве исполнуваат? Како што пишува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Мадона (62) прилепена за ограда се бакнува со своето момче (26)

Слободен печат
Мадона (62) и нејзиното момче Ахламалик Вилијамс (26) соработуваат од 2015 година кога тој беше еден од танчерите на нејзината турнеја „Rebel Heart“. Сега тие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат
Кога ќе се соберат сите обвиненија кои се поднесени против порноактерот Рон Џереми, максималната казна затвор ќе изнесува повеќе од 300 години. Обвинителите подгинаа седум...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Уште како бебиња го воодушевија светот – Вака денес изгледаат близначките кои беа прогласени за најубави во светот!

Слободен печат
Сестрите близначки Ава Мари и Лија Роуз Клемент уште како бебиња го освоија светот. Нивните симетрични лица, зелените очи, светлата коса… се заедно им остави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката за борбата со ракот: Сакам луѓето да знаат дека се борам

Слободен печат
Легендарната Бренда од серијата „Беверли хилс“, актерката Шенон Доерти и раскажа на својата пријателката се за својата борбата со ракот на дојка. Имено, актерката неодамна...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Статистиката не лаже: Луѓето веќе започнаа да го слушаат божиќниот хит на Мараја Кери

Слободен печат
Пребарувањето на името на поп дивата и нејзиниот божиќен евергрин во последните денови започна да расте, а традиционалната годишна крива јасно покажува дека се работи...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Додека смртта не не раздели“: Џенифер Лопез и Арми Хамер ги здружија силите во нова акциона комедија

Слободен печат
Ова е храбар избор, бидејќи, поради својата неограничена енергија, и Џеј Ло и Арми доминираат во секое остварување во кое ќе се појават… Џенифер Лопез...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Модна комбинација без грешка – Џесика Алба прошета во лежерен стајлинг како создаден за есенските денови!

Слободен печат
Уште еден одличен предлог за есенскиот стајлинг… Лежерно, а тренди, така би ја опишале Џесика Алба (39) во оваа модна комбинација. Актерката прошета во градот...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Слободен печат
Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, тоа го прават дури и со своите емоции....
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

Научник намерно се заразил со корона по вторпат: Ги проучил антителата, а заклучокот не е многу оптимистичен

Слободен печат
Во име на науката, Чепурнов станал „лабораториски глушец“ па намерно се изложил пред пациент заразен со коронавирусот, не носејќи никаква заштита… Професорот кој во експериментот...