Author : Слободен печат

Жена Магазин Магазин слајдер

Боење на косата по природен пат: Предностите од употребата на К’на

Слободен печат
Најголемата предност на К’ната е тоа што таа е природен начин за боење на косата. Придонесува за ефект на црвена боја која издвојува по својата...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како собните билки да не ви овенат? Една жена откри интересен трик кој ќе го спаси вашето домашно зеленило

Слободен печат
Поради грешките кои ги правиме, ние самите често го скратуваме животниот век на растенијата… Билките го оплеменуваат и збогатуваат нашиот простор, помагаат куќата или станот...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Цвеќе од кое застанува здивот: Амарилис е ѕвездено растение за разубавување на домот

Слободен печат
Амарилис, витешка ѕвезда или џуџе како што е наречено, припаѓа на родот на луковични цветни растенија. Потекнува од Централна и Јужна Америка, од каде е...
Магазин Храна

Направете си одличен десерт ова попладне – Полжавчиња

Слободен печат
Состојки: 200 милилитри масло за јадење 200 милилитри пиво 500 грама брашно 250 грама гриз 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 3 лажици какао...
Здравје Магазин Магазин слајдер Слајдер

Прв и основен симптом на срцев удар е силната болка, научете да ја препознаете

Слободен печат
Како треба да се однесуваат пациентите со кардиоваскуларни болести во текот на летото, што мора да избегнуваат и без што не смеат да одат на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

Слободен печат
За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата. Не работете ноќе...
Живот Магазин Магазин слајдер

Студиите докажаа: Работењето од дома носи помалку стрес, а поголема продуктивност

Слободен печат
Многу големи компании како што се Гугл, Фејсбук, Твитер, Сименс, на своите вработени им одобриле работа од дома на неопределено време, доколку така повеќе им...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер

Хрватот Иван направил базен во приколката од камионот – „Сакам сите да дојдат, заедно да се забавуваме“ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во дворот на семејството Вукоје од Хрватска овие денови навистина е весело. Иван Вукоје се сетил еден од своите девет камиони, кои ги има заедно...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Направете сами: Замка за овошните мушички во домот

Слободен печат
Мушичките кои доаѓаат по овошјето во домот и останатата храна, не се опасни меѓутоа се здодевни. Постојат начини да направите сами замка за мушичките, а...
Некатегоризирано

Принцот Вилијам по посетата на гробот на мајка си завршил во болница – Доживеал паничен напад, па колабирал!

Слободен печат
Принцезата Дајана почина пред 23 години, а ниту малку пријатната ситуација се случила на нејзиниот гроб пред некој ден… Имено, принцот Вилијам колабирал за време...