Author : Слободен печат

Вести Ви Препорачуваме Скопје

БИЛЕТОТ МОРА ДА СЕ ИЗБРИЧИ ДО КРАЈОТ НА ВОЗЕЊЕТО: ЈСП го згреши албанскиот превод на новиот билет (ФОТО)

Слободен печат
Билетите за едно возење во автобусите на ЈСП кои вчера беа пуштени во продажба по цена од 50 денари содржат cкандaлозни грешки во користењето на...
Вести Македонија Слајдер

Вице Заев демантира поврзаност со случајот „Рекет“

Слободен печат
Братот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев упати писмо до јавноста каде демантира поврзаност со случајот „Рекет“. Целото писмо прочитајте го во продолжение: „После многубројните...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Фејсбук напиша дека ВМРО-ДПМНЕ е најзадолжена политичка партија, а лидерот на партијата, Христијан Мицкоски е нејзин стечаен управник. „Христијан...
Вести Македонија Слајдер

Чулев: Владата да се воздржи од мешање во ингеренциите и независноста на МВР

Слободен печат
Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката Влада, а со последните случувања...
Вести Регион

Мета ќе организира протести на втори март: Време е институциите да се вратат во рацете на народот

Слободен печат
Претседателот на Албанија, Илир Мета, денеска изјави дека на втори март ќе организира протести. Според него, дојдено е време институциите да се вратат во рацете...
Вести Македонија

Пецас: Позитивно е што конференцијата доаѓа во услови кога француската страна е поотворена за компромис

Слободен печат
Многу е позитивно тоа што конференцијата доаѓа во услови кога се чини дека француската страна, кој имаше важни противења на оваа тема, сега е поотворена...
Вести Македонија

Забраната за увоз и извоз на гориво од отпад меѓу Северна Македонија и Бугарија стапува на сила од понеделник

Слободен печат
Од понеделник стапува во сила забраната за увоз и извоз на гориво од отпад меѓу Бугарија и Северна Македонија. Тоа е согласно забраната, која е...
Вести Македонија

Минатата година се поднесени над 80 претставки до Народниот правобранител за заштита од дискриминација

Слободен печат
Лани се поднесени над 80 претставки до Народниот правобранител за заштита од дискриминација, а најчесто граѓаните се жалат на дискриминација на работно место, мобинг, дискриминација...
Вести Регион

Вучиќ: Мора да се залагаме за разговори за косовското прашање, бидејќи не би преживеале нова војна

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија не би преживеала нова војна, поради што мора да се залага за разговори кога станува збор за...
Вести Македонија Слајдер

Телеком апелира да не одговарате на странските повици, за да се избегнат високи сметки

Македонски Телеком ја информира јавноста дека во текот на денешниот ден се регистрирани повици од непознати дестинации кон нивни корисници чија цел е да се...