-2 C
Скопје

Author : Алек Стојковски

Вести Ви Препорачуваме Економија

ВИДЕО | Макрадули: Во Пошта плаќање на сметки и други финансиски трансакции со најниска провизија

Алек Стојковски
Граѓаните од денеска, после неколкумесечен прекин, повторно можат да ги плаќаат сметките и да извршуваат плаќања во готово преку шалтерите на Пошта. Платниот промет на...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Макрадули: Провизијата од 35 денари ја одредува Халкбанк, а не пошта

Алек Стојковски
Од денеска граѓаните можат повторно да ги плаќаат сметките и да извршуваат други плаќања во готово преку шалтерите на Македонска пошта. Платниот промет на пошта...
Вести Македонија Слајдер

Лани починале околу 4.500 лица повеќе од вообичаениот годишен просек

Слободен печат
Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ можете да прочитате Хроника Експремиерот со предлози за подобрување на односите со Бугарија Петте решенија на...
Вести Македонија Слајдер

Нови 305 случаи на коронавирус, 11 лица починаа, 167 пациенти се излекувани

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.533 тестирања, а регистрирани се 305 нови случаи...
Вести Регион Слајдер

Свечената комеморација за Бандиќ ќе се одржи во вторник, а погребот во среда

Слободен печат
Свечената комеморација по повод смртта на градоначалникот на градот Загреб Милан Бандиќ, ќе се одржи во вторник, во Хрватскиот народен театар, Трг Република Хрватске 15,...
Вести Македонија Слајдер

Ахмети: Сите разлики меѓу нас се надминати

Слободен печат
Демократската унија за интеграција (ДУИ) ги отфрли гласините за поделби во партијата, нарекувајќи ги заговор во јавноста, по состанокот на Централното раководство со цел да...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Бабиш: Чешка може да започне со употреба на руската вакцина без одобрение од ЕМА

Слободен печат
Чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска изјави дека земјата може да започне со употреба на руската вакцина „Спутник V” и без одобрение од Агенцијата за лекови...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Скратените часови, продолжени маки

Михаило Донев
Учениците и за наставниците во средните училишта се жалат дека скратените часови во услови на настава на далечина предизвикуваат потешкотии. Тие што сакаат вистински да...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мијалков под засилен надзор во затворот во Шуто Оризари

Горан Наумовски
Поранешниот директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Сашо Мијалков од петокот е во 60-дневен притвор кој го издржува во истражниот затворот „Скопје“ во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Широк фронт за корупцијата да се стави „во тесно“

Лука Андреев
Владата утре ќе ги објави новите мерки со кои ќе се бори против корупцијата. Вицепремиерот Љупчо Николовски најави отворање широк политички фронт за конечно „средување...