Audi A6 Allroad за 2020 година (ФОТО+ВИДЕО)

Audi на почетокот на овој месец ја претстави „крос“ верзијата на моделот A6 Avant, a благодарејќи на повеќето фотографии и видео содржини, сега можеме да го погледнеме возилото од сите агли.

Audi продолжува со производството на „крос“ верзии на моделите A6 караван која ја стартуваше уште во 1999 година со првата генерација на овој автомобил.

Купувачите на овој модел на располагање ќе имаат три погонски единици. 3.0-литарски TDI V6 мотор. Основната верзија располага со 231 ks (170 KW) и 500 Nm максимален вртежен момент.

Средната верзија е со дизел агрегат со 286 ks (210 kW) и 620 Nm, a во врвот на понудата се наоѓа A6 Allroad Quattro 55 TDI со 350 „коња“ (257 kW) и 700 Nm. Најмоќниот модел од 0 до 100 km/h забрзува за 5,2 секунди.

Прочитајте и...  Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Сите три верзии се опремени со т.н. „благ“ хибриден погон, додека моќта се пренесува на сите 4 тркала со помош на 8-брзински „Tiptronic“ автоматик и quattro погон.

Прочитај повеќе

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Искуство на белграѓанката Јасмина која нашла паричник полн со пари: „Следниот пат ќе го шутнам!“

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал мајка му, па ги нападнал полицајците!

Васко Спасоски

Ниту цврстите гради без градник не успеаа да го тргнат вниманието од „изгужваниот“ стомак на Кејти Холмс! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Ретко која девојка има храброст за вакво нешто: Викторија Лоба си ја скрати косата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сезонско освежување: Сладолед од праски

Слободен печат

Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Слободен Печат