АТЛЕТИКО „ТРИЕ РАЦЕ“: Доказ дека Гризман тајно преговарал со Барса!

Што ли ќе каже сега Атлетико? Дека беше во право од првиот момент! Шпанскиот весник „Ел Мундо Депортиво“ објави докази, и-мејлови, дека Антоан Гризман преговарал со Барселона уште додека траеше минатата сезона.

Барса ова лето го купи Французинот така што ја исплати неговата откупна клаузула од 120 милиони евра, но челниците на Атлетико од првиот ден говореа дека Каталонците постапиле нефер и дека преговарале со играчот сред сезона.

„Ел Мундо“ објави мејлови кои ги разменуваа Гризман, неговата сестра, адвокатот и менаџерот, а на кои се гледа дека се договорија со Барселона да добијат премина од 14 милиони евра за потпис на договорот.

Прочитајте и...  Интер за 60 милиони евра ќе го продаде Ериксен!?

За тоа ништо не знаеше Атлетико, но подоцна дојде до информација дека беше вистинска „игра“ зад негов грб, поради што најавуваше поднесување на тужба против Барселона. И бара 80 милиони евра како отштета.

Во новата сезона Французинот за каталонскиот гигант во шпанската „Ла Лига“ досега има четири одиграни натпревари и два голови.

Прочитај повеќе

Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јагуриновски и Јотиќ од следната сезона во Вардар 1961

Слободен печат

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат