18 C
Скопје

Атлетико Мадрид за 100 милиони евра ја купува ѕвездата на Сити

Шпанските медиуми известуваат дека Атлетико Мадрид се подготвува за трансферот на летото.
Според „Ел Гол Дигитал“, Атлетико Мадрид во летниот преоден рок сака да го ангажира фудбалерот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг.
Медиумите известуваат дека менаџерот на Сити, Пеп Гвардиола наводно дал зелено светло за продажба на Стерлинг под услов да дојде примамлива понуда, а парите од трансферот би се искористиле за нови засилувања.

Медиумите шпекулираат дека шпанскиот тим е подготвен да издвои дури 100 милиони евра за Стерлинг и да им ги помати сметките на ПСЖ и Реал Мадрид кои исто така пројавуваат интерес за англискиот репрезентативец.
Парите би се собрале од продажба на неколку фудбалери, а најголемата сума би била од Витоло за кого сериозен интерес пројавува Вест Хем, а не е исклучено да биде продаден и најскапиот играч во клупската историја, Жоао Феликс.

Поврзани вести

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Остави Коментар