Атлетико го промовираше најскапото засилување во историјата (ФОТО)

Шпанскиот клуб не размислуваше многу, ја активираше откупната клаузула од 126 милиони евра и прв дојде до 19-годишниот Феликс.

Феликс е најскапото засилување во историјата на клубот и воедно се оствари нов рекорд во Шпанија.

Овој фудбалер потпиша договор на седум години, во сите натпреварувања за Бенфика постигна 20 голови на 43 мечеви.

Феликс стана најскапиот Португалец, надминувајќи го Кристијано Роналдо, кој замина за Јувентус за 117 милиони евра.

Прочитајте и...  Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Ова е петти најскап договор во историјата на фудбалот по оние на Нејмар, Килијан Мабе, Филипе Кутињо и Усман Дембеле.

„Јорганџиите“ денеска заработија 70 милиони евра, колку што Манчестер сити одвои за Родри, а во Мадрид дојдоа стоперот Фелипе од Порто и Ектор Ерера од Порто.

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

пет × три =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат