Аталанта го понижи Лацио сред Рим

Фудбалерите на Аталанта продолжија таму каде што застанаа минатата сезона.

Аталанта минатата сезона беше најпријатно изненадување во фудбалска Европа стигна до четвртфиналето во ЛШ и беше трета во Серија А,но никого не остави рамнодушен со атрактивниот инапаѓачки фудбал.

Фудбалерите на Аталанта вечерва му одржаа час по фудбал на аспирантот за највисок пласман, Лацио победувајќи го со 1:4 и тоа среде Рим.

Гостинските фудбалери уште во првото полувреме ја завршија работата постигнувајќи три гола преку Госенс, Хатебур и Гомез. Чиро Имобиле во 59. минута со голот влеа надеж за „лацијалите“, но Гомез веднаш возврати за убедлив триумф од 1:4.

Прочитајте и...  Почина легендарниот француски голман Бруно Мартини

Поврзани вести

Ѓоковиќ нема да игра на Мастерс турнирот во Париз!

Слободен печат

ВИДЕО: Барса пукна „петарда“, Решфорд им пресуди на париските „светци“!

Слободен печат

Кастратовиќ: Имавме проблеми во одбраната, загубивме многу топки!

Слободен печат

ВИДЕО: Го нема Роналдо, тука е Мората – големо изненадување во Русија!

Слободен печат

Лига Европа: Металург поразен на гостувањето во Франција

Слободен печат

Најплатениот играч на Арсенал не е регистриран ни за Премиер лигата!

Слободен печат

Остави Коментар