Аталанта е спектакуларна екипа

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел, е свесен дека неговиот тим ќе има тешка задача против Аталанта.

Богатиот француски клуб во четвртфиналето од Лигата на шампионите го очекува пресметка со одличниот италијански тим. Тухел смета дека Аталанта е спектакуларна екипа која по паузата предизвикана од пандемијата има максимален учинок во Серија А, пет победи во пет натпревари.

EPA-EFE/NIGEL RODDIS

– Имаат силен пресинг и постигнуваат многу голови. Мораме да бидеме подготвени и да играме внимателно. Но, ние сме во четвртфиналето и тука сме за да победиме, не само на овој натпревар туку да одиме и до крајот – смета Тухел.

За ПСЖ сезоната заврши со избивањето на пандемијата на коронавирусот бидејќи француската влада ги забрани сите спортски активности до септември по што на „светците“ како лидери на табелата им беше доделена шампионската титула.

Прочитајте и...  Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат