Аталанта е неверојатна, петта победа во петтиот натпревар во паузата

Екипата на Аталанта продолжува со фантастичните игри по продолжението на сезоната во Серија А.

Аталанта која сигурно е екипа во најдобра форма во цела Европа, дојде до петтата победа во петтиот натпревар откако продолжи сезоната во Серија А. Нивна последна жртва е Сампдорија која е совладана со 2:0 и тоа со головите на Толои во 75. минута и Муриел во 85. минута.

Покрај Сампдорија, екипата на Аталанта ги совлада и Сасуоло (4:1), Лацио (3:2), Удинезе (3:2) и Наполи (2:0).

Важна победа оствари и Рома која по триумфот на Парма со 2:1 се искачи на петтото место на табелата со 51. бод, исто колку што има и Наполи, додека Милан е на седмата позиција со 49. бода.
Парма победе уште во деветата минута со голот на Куцка, но Мхитарјан во 43. минута донесе израмнување. Победниот гол беше дело на Верето во 57. минута.

Прочитајте и...  Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Резултати Серија А 31. коло
Фиорентина – Калјари 0:0
Џенова – Наполи 1:2
Рома – Парма 2:1
Аталанта – Сампдорија 2:0
Болоња – Сасуоло 1:2
Торино – Бреша 3:1

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат