Астон Вила плати 20 милиони фунти за резервниот голман на Арсенал

Астон Вила го финализираше трансферот на аргентинскиот голман – Емилијано Мартинез, досегашниот член на Арсенал.

Тој вкупно 10 години го носеше дресот на „топчиите“, а за тој период или беше во улога на трета голманска опција или беше позајмен во други клубови.

Во текот на изминатата сезона, поради повреда на Бернд Лено, тој конечно доби шанса да биде број еден во тимот.

Од денеска има нов предизвик во неговата кариера, екипата на Астон Вила која плати 20 милиони фунти за потписот на Мартинез.

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета во составот ги има Лено и Мет Мејси, како и македонскиот репрезентативен голман Дејан Илиев кој за веб изданието на „Слободен печат“ изјави дека е во очекување каде и во кој клуб ќе замине на позајмица.

Прочитајте и...  Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Прочитај повеќе

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Слободен печат

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Слободен печат

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат

Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Слободен печат

Нема крај на проблемите за Барселона, Кике Сетиен го тужи клубот

Слободен печат

Тотенхем и Мурињо доаѓаат во Скопје, Ибраими со фантстичен гол го потопи Ботошани (ВИДЕО)

Слободен печат