Асани за „Слободен печат“: Не е точно дека се продава мебелот на Катица и чантите на Боки 13 - Слободен печат

Асани за „Слободен печат“: Не е точно дека се продава мебелот на Катица и чантите на Боки 13

Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Фатон Асани, ја демантира веста на „Вечер“, која ја пренесе и „Слободен печат“ дека се продава мебелот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и чантите на шоуменот Бојан Јовановски, познат како Боки 13.

– Точно е дека се запленети овие предмети, но ние како агенција имаме право да ги продаваме само кога предметот е правосилен. Ја демантирам веста на „Вечер“ и не знам зошто мојата изјава дадена во интервју за овој медиум е извадена од контекст. Медиумот можеби сакал да направи ексклузивна вест, но таа вест е на моја штета и не е фер – вели директорот Асани во изјава за „Слободен печат“.

Прочитајте и...  Злоупотребени и броеви на 75-годишни жени!

Прочитај повеќе

Трамп го потпиша новиот трговски договор со Канада и Мексико

Слободен печат

Гори нафтен танкер во Персискиот залив (ВИДЕО)

Михаило Донев

Ахмети: Малите партии да не креираат илузии дека ќе ја победат ДУИ

Слободен печат

Трамп го нападна Болтон: Молеше за функција за која не треба потврда од Сенатот

Слободен Печат

Русија го прекина железничкиот сообраќај со Кина

МИА Агенција

Силите на САД минатата година во Авганистан фрлиле 7.423 бомби

Слободен печат

Остави Коментар

four × 4 =

Прочитај повеќе

На Народната библиотека во Белград осамнаа нацистички и расистички графити

Слободен печат

Ден на жалост во Косово поради смртта на полицаецот Тачи

Слободен Печат

Грета поднесе пријава за да си го заштити името и движењето од комерцијална злоупотреба

Слободен печат

Трамп разговараше со Си Џинпинг за коронавирусот

Слободен печат

Како Кинезите со шифрирани пораки ја избегнуваат интернет-цензурата за коронавирусот

Слободен печат

Објавена снимка од хеликоптерот на Коби пред да сруши (ВИДЕО)

Слободен Печат