Артан Груби: Повеќе реакции за Законот за јазиците отколку за промената на името

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби за време на гостувањето во емисијата „Патот кон“ на Алсат, изјави дека Законот за јазиците на никаков начин не ја оштетил државата.

Според него, за законот за јазиците имало повеќе реакции отколку за селективната правда, промената на името, или договорот со Бугарија, каде се зборува за јазикот и македонскиот идентитет.

Груби вели дека оваа преставува неуспех на македонската политичка елита.

Според него, при донесувањето на законот немаше повредување на постапките.

Прочитајте и...  Заедничка порака на верските заедници во Албанија

Прочитај повеќе

Заев: Државата ги спасува работните места на граѓаните, ова се мерки за помош на секое семејство

Слободен печат

На терените на US Open во Њујорк се подига привремена болница

МИА Агенција

Разговор со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

Спасовски: Нашиот банкарски сектор е здрав затоа и можеме да се потпреме на него

Слободен печат

Нови четири лица заразени, петмина излекувани од коронавирусот во Косово

МИА Агенција

Ѓеоргиев: Македонско-бугарската комисија мора да продолжи со работа во спротивно ќе се создаде чувство дека добрососедството не е искрено

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заедничка порака на верските заедници во Албанија

МИА Агенција

И покрај препораките на СЗО: БиХ ќе ги казнува луѓето кои не носат маска

Слободен печат

Жерновски – Брнз разговараа за помош од НАТО за цивилна заштита

Слободен печат

Снимка од болница која ги крена Американците на нозе: Дали медиумите намерно ги манипулираат?

Слободен печат

Европските држави кои имаат најдобри здравствени системи не се во состојба да се носат со пандемијата

Дејан Андоновиќ

Во последните 24 часа во Франција регистрирани се нови 449 смртни случаи

Слободен печат