Арсенал треба да плати два милиони фунти за Артета

Шпанецот во моментов е асистент на Пеп Гвардиола на „Етихад”, но „топџиите” се надеваат дека ќе го објават утре за постојан менаџер на Арсенал.

Назначувањето на Артета е очигледно прашање на часови, бидејќи Арсенал ја одложи денешната закажана прес-конференција на привремениот менаџер Фреди Љунгберг за утре.

Англиските медиуми пишуваат дека Швеѓанецот може да остане во штабот на Артета и двајцата да го водат тимот во саботниот натпревар против Евертон.

Самиот Артета веќе рече „да” на Арсенал. Неговиот договор ќе биде за 3,5 години.

Арсенал треба да му плати на Манчестер Сити обештетување од два милиони фунти за Микел Артета.

Прочитајте и...  Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Прочитај повеќе

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Слободен печат

Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

Слободен печат