Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Последниот пораз „топчиите“ го имаат на 29 декември на домашен терен од екипата на Челзи со резултат 1:2 и така со пораз ја завршија 2019 година.

Оттогаш па досега фудбалерите на Арсенал предводени од менаџерот Микел Артета на девет мечеви во сите натпреварувања не знаат за пораз, односно имаат учинок од пет победи и четири нерешени средби.

Последниот пораз „топчиите“ го имаат на 29 декември на домашен терен од екипата на Челзи со резултат 1:2 и така со пораз ја завршија 2019 година.

Во четвртокот играчите на менаџерот Артета триумфираа минимално со 0:1 во првите 90 минути од 1/16 финалето на Лига Европа на гостувањето кај грчкиот Олимпијакос, односно веќе три натпревари не знаат за примен гол.

Од Топ 5 европските фудбалски лиги (Англија, Франција, Германија, Шпанија, Италија), Арсенал и изненадувањето од Серија А, Верона чија серија без порази стартуваше од 15 декември минатата година, во девет натпревари има четири победи и пет ремија за моментно шесто место во италијанскиот шампионат.

Прочитајте и...  Македа: Сега не е приоритет двомечот против Вардар! (ВИДЕО)

Многу врвни екипи веќе го вкусиле поразот во 2020 година, како Ливерпул, Јувентус, Реал Мадрид, Барселона, Манчестер сити, ПСЖ…

Прочитај повеќе

Почина голема фудбалска надеж на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Слободен печат

Чеферин: Ќе ја загубиме сезоната доколку нема фудбал до крајот на јуни!

Слободен печат

Џеко ќе добие сериозна конкуренција во нападот на Рома?

Слободен печат

Кристијано Роналдо се откажува од 3,8 милиони евра!

Слободен печат

Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македа: Сега не е приоритет двомечот против Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Балмер донира 25 милиони долари во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Герет Бејл покажа дека е талентиран и за голф! (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна порака на Никола Јокиќ: Биди и ти шампион! (ВИДЕО)

Слободен печат

УЕФА: Кој нема да го заврши првенството, ќе биде драстично казнет!

Слободен печат

Статистички од 2015 година Ѓоковиќ владее во светскиот тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат