Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Денеска во рамките од 33 коло во најсилното англиско првенство екипата на Арсенал ја забележа и третата победа по ред реализирана на гостувањето кај Вулверхемптон со 0:2.

Во 43 минута Сака искористи една одбиена топка во казнетиот простор на ривалите и ја испрати топката во мрежата на Патрисио.

„Топчиите“ своите три бода ги потврдија во 86 минута, Вилок убаво го пронајде Лаказет кој од непосредна близина се запиша во листата на стрелците.

Лондонскиот клуб ја одржува трката за настап на меѓународната сцена, моментно составот на Артета е на седмото место со 49 бодови, три помалку зад Вулверхемптон, а Челси е на петтото место со 54 бодови, позиција која води во Лига Европа, а четвртопласиран е Манчестер јунајтед (55) место кое носи Лига на шампиони.

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Прочитајте и...  Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Прочитај повеќе

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен печат

Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Слободен печат

Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Слободен печат

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен печат

Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Слободен печат

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат