1.1 C
Скопје

Арнолд Шварценегер стана дедо!

Глумецот Арнолд Шварценегер стана дедо. Неговата ќерка Кетрин Шварценегер и нејзиниот сопруг актерот Крис Прат го добија првото дете, пренесува Дејли мејл.

Шварценегер и Кетрин

Веста ја потврди синот на Шварценегер, Патрик.

„Супер се, само што ѝ купив мал подарок“, рекол Патрик додека му честитале што станал вујко.

Тој го покажал и подарокот што го купил, со розева лента, поради што многумина почнаа да претпоставуваат дека станува збор за девојче, иако досега не е потврдено.

Арнолд Шварценегер и Марија Шрајвер, како и братот и сестрата на Кетрин исто така го посетиле домот на Кетрин и на Крис, иако сè уште не се огласија.

 

Кетрин Шварценегер и Крис Прат
Instagram
Прочитајте и...  4 хороскопски знаци на кои им претстои период исполнет со среќа и успеси според ѕвездите

Поврзани вести

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

4 хороскопски знаци на кои им претстои период исполнет со среќа и успеси според ѕвездите

Слободен печат

Редок камен со необична сличност со „Cookie Monster“ со вредност од 10.000 долари

Слободен Печат

Лидија Вукичевиќ за Риалда Кадриќ: „Таа беше прекрасна и ведра личност“

Слободен печат

Остави Коментар