Арбитражата не го пушти Танкоски во Еурофарм Работник - Слободен печат

Арбитражата не го пушти Танкоски во Еурофарм Работник

Марио Танкоски, нашиот репрезентативец се поврзуваше со трансфер во редовите на Еурофарм Работник ова лето со цел да се засили уште подобро битолскиот состав пред настапот во ЛШ.

Но, организаторот на играта се уште е под договор со Металург, како причина од Металург да побараат од РФМ да донесат конечна одлука околу овој случај со Танкоски.

фото: Еурофарм Работник

Арбитражата пресуди во корист на Металург, па така сега за Еурофарм Работник останува најверојатно да платат одредено обесштетување за услугите на играчот.

Танкоски побарал да му се раскине договорот со Металург поради неподмирени обврски од страна на клубот, но арбитражата одлучи дека тој нема да добие исписница и тој се уште е под договор со клубот од „Автокоманда“ и трае уште една година.

За следната сезона Еурофарм Работник ги обезбеди Никола Митревски, Бојан Маџовски, Анже Ратајец и Мартин Велковски.

Прочитај повеќе

Сари: По Јувентус одам во пензија

Слободен печат

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони

Слободен печат

Џордан откри кој за него е најдобар европски кошаркар во НБА

Слободен печат

Спектакл во Мелбурн: Кирјос си закажа дуел со Надал

Слободен печат

Екс претседател на Германската федерација е одговорен за смрт на стотина луѓе

Слободен печат

Остави Коментар

3 + 3 =

Прочитај повеќе

Лукаку: Конте ми кажа дека сум ѓубре

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Халанд за 59 минути даде повеќе голови од Манчестер јунајтед во 2020 година

Слободен печат

Како „Вујо мајсторе“ ја прослави победата на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Хит коментар на Класниќ: Доста е што веќе еден бубрег ми откажа, вчера можеше да ми откаже и срцето

Слободен печат

Надал немаше милост за Карено-Буста

Слободен печат

Прв трипл-дабл во кариерата на Ленард, лекција за Зајон од Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен печат