Арачиновец нападнал полицаец во Бутел, уапсени и неговите другари кои одбиле да се легитимираат

Фото: МИА

28-годишен жител на скопското село Арачиново вчеравечер нападнал полицаец пред кафеана во скопската населба Бутел, соопшти полицијата.

„На 01.12.2022 во 21.40 часот пред угостителски објект на подрачјето на Бутел, на ул.„Александар Урдаревски”, полициски службеници го лишиле од слобода А.С.(28) од с.Арачиново, скопско, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службено дејствие. Другите две лица Д.Ш(24) и М.С.(22), двајцата од Скопје, што биле со него, исто така биле приведени во полициска станица затоа што одбиле да се легитимираат“, се вели во полициското соопштение.

По целосно документирање на случајот, ќе следи соодветен поднесок.

Видео на денот