Апсење на Ќафасан: Уапсени седум лица, дозволиле и вршеле шверц на стока

На граничниот премин Ќафасан, на албанско-македонската граница кај Струга, уапсени се седум лица кои дозволиле или вршеле шверц на стока набавена во Македонија.   Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber  – Притворени се двајца полициски службеници, двајца цариници и три лица жители на пограничниот град Либражд, за злоупотреба на службената положба, корупција и шверц. … Продолжи со читање Апсење на Ќафасан: Уапсени седум лица, дозволиле и вршеле шверц на стока