Апсење во Сарај, приведено 24-годишно момче

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Ѓорче Петров вчера го лишиле од слобода А.А.(24) од селото Љубин, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба” во продажен објект во Ѓорче Петров.

Како што информира денеска МВР, кај приведениот се пронајдени предмети кои потекнуваат од кривичното дело.

По целосно документирање на случајот, против него ќе следи соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Жител на Градско бил нападнат во казино од жител на Виничани

Поврзани вести

Уапсени две лица кои ја ограбиле црквата Св. Недела во Катланово

Слободен печат

Две лица ограбиле спортска обложувалница во Теарце

Слободен печат

Жител на Градско бил нападнат во казино од жител на Виничани

Слободен печат

Кривична за вработен во АКН за несовесно работење во службата

Слободен печат

Приведен бегалец од затвор

Слободен печат

Со дрвени предмети во нива нападнати татко и син

Слободен печат

Остави Коментар