6 C
Скопје

Апсење во Црна Гора: Уапсен убиецот на Шарац од криминалната група „Пинк Пантер“

Црногорската полицијата го уапси Л.И. од Краљево под сомнение дека во септември го уби Александар Шарац во гаража во трговскиот центар Ушќе во Белград.

Оваа информација ја објавија „Новости“, повикувајќи се на неофицијални сознанија.

Напаѓачот во Шарац пукал од пиштол „берета“, калибар 7,65 милиметри, на кој имало пригушувач.

Тој пиштол во текот на бегањето го фрлил во грмушки пред трговскиот центар каде форензичарите подоцна го пронајдоа.

На него се избришани сериските броеви, така што не може да му се влезе во трага, а нема ниту отисоци на него. Сето тоа наведува дека ликвидацијата на Шарац е многу професионално планирана и изведена.

Убиениот Александар Шарац бил припадник на криминалната група „Пинк Пантер“, осомничени за низа грабежи и разбојништва низ цела Европа.

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Дипломатски скандал е што Заев мислеше дека тепач на жени како Фрчкоски може да биде амбасадор во САД

Поврзани вести

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

САД: Русија ги блокира напорите Сирија да одговара поради употреба на хемиско оружје

Слободен печат

Ќучук: Комисијата за надворешни работи на ЕП го усвои Извештајот за напредокот на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Слободен печат

Османи им се заблагодари на гласачите: Историската победа им припаѓа на граѓаните на Косово

Илинка Иљоска

Бурна ноќ за полицијата и инспекторите: Испразнета салата „Јане Сандански“ – 150 навивачи од трибините испратени дома

Мирослава Бурнс

Стефоска: Охрид треба да биде стратешка цел и грижа на сите

Слободен печат

Остави Коментар