АПСЕЊА во Украина поради УБИСТВО на новинар

Полицијата во Украина денеска уапси неколкумина осомничени за убиство на новинар пред три години.

Новинарот Павел Шеремет, роден во Белорусија, беше убиен на 20 јули 2016 година во центарот на Киев, кога во неговиот автомобил беше подметната бомба.

Украинската полиција не прецизира колку луѓе се приведени.

Андриј Антоненко, ветеран во борбите против проруските сили во источна Украина, на Фејсбук напиша дека тој е еден од уапсените.

Меѓу уапсени е и лекарката Јулија Кузменко.

Прочитајте и...  Во Велес продолжуваат активностите за дезинфекција

Прочитај повеќе

Никола Димитров: Се гледа од каде ни доаѓа помошта!

Слободен печат

Руско МНР: Пристапувањето на Северна Македонија во НАТО се совпадна со денот на бомбардирањето на поранешна Југославија

Слободен печат

Родилка од Куманово позитивна на коронавирус, бебето останува на ГАК, таа оди на Инфективна

Слободен печат

Нагло слабеење на инфлацијата во Еврозоната

Слободен печат

Израелците наместо ракети произведуваат респиратори

Слободен печат

Во Лондон од коронавирус почина 13-годишно дете

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гутереш: Сите земји треба да ги следат препораките на СЗО за да го ограничат ширењето на вирусот

Слободен печат

Уште една 100-годишна жена се опорави од коронавирусот – добра вест дојде од Холандија

Слободен печат

МАЈКИТЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА НЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ОД СВОИТЕ ДЕЦА: Овие се проблемите со кои се соочуваат дома заради коронавирусот

Слободен печат

Путин му испраќа помош на Трамп: Руски авиони полни со опрема тргнуваат кон САД

Слободен печат

Штипјанец ќе плати пет илјади евра затоа што за време на самоизолација отишол на бербер

Слободен печат

Виенски економски институт: Рецесија им се заканува на сите земји од Средна, Јужна и Источна Европа

Слободен печат