Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на Ајфон – Слободен печат
ВестиЕкономија

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на Ајфон

Согласно законските одредби во Законот за враќање на дел од ДДВ, едно физичко лице во текот на годината ќе може да си врати 7.200 денари, а четиричлено семејство каде сите ги исполнуваат условите ќе може да си оствари една просечна плата од 28.800 денари.

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store. За да ја инсталирате кликнете ТУКА

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска пред две недели најави дека наскоро апликацијата ќе биде достапна за преземање и од „Apple Store” за корисниците од „iOS” оперативниот систем, бидејќи станува збор за мултинационална компанија која работи со посложени административни процедури при поставување на апликациите.

Согласно законските одредби во Законот за враќање на дел од ДДВ, едно физичко лице во текот на годината ќе може да си врати 7.200 денари, а четиричлено семејство каде сите ги исполнуваат условите ќе може да си оствари една просечна плата од 28.800 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close