Апасиев го осуди нападот врз Палески: Насилството раѓа насилство

Првиот човек на Левица, Димитар Апасиев, го осуди нападот врз Љупчо Палески, предупредувајќи дека насилството раѓа ново насилство.

-Сега ви е појасно дека мојот собраниски говор при изборот на оваа (страхо)Влада, кога ја споредив со тиранија, воопшто не беше хиперболизирање Ако ова лудило на властодршциве продолжи, да не влечат по затвори, судови и обвинителства и да не тепаат до смрт – ќе бидеме принудени да формираме наша народна црвена милиција за одбрана и заштита од силеџиите спопикани во секоја пора на власта! Не си играјте со оган. Насилството раѓа насилство- напиша Апасиев на фејсбук.

Претепан активистот Љyпчo Пaлeвcки, лекарите се борат за неговиот живот

Прочитајте и...  Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Поврзани вести

Јовески: Има многу отворени прашања за судења онлајн, моментално нема законски основи

Слободен печат

Рама не го премисли ни Вархеји, „спорниот” изборен законик ќе се прегласува в четврток

Илинка Иљоска

Собранието го донесе Законот за спречување и заштита од дискриминација

Слободен печат

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Илинка Иљоска

ВИДЕО+ФОТО: Протест на Синдикатот на полицијата – Бараат враќање на професионализмот и подобри услови

Алек Стојковски

Црн вторник за Албанија, 7 починати и нови 284 заразени од коронавирус

Илинка Иљоска

Остави Коментар