7 C
Скопје

Антоновски за УБ: Направивме реформи, МИА работи според сите новинарски стандарди

– Задоволни сме од она што го направивме во овие две и пол години. Направивме реформа во квалитет и во квантитет. Оставени сме да работиме според новинарските стандарди и тоа мене многу ме радува и одговора, изјави за Утрински брифинг на „Слободен печат“ првиот човек на МИА, Драган Антоновски.

Тој вели дека имал сериозен проблем да го наметне новиот концепт на работа, а тоа е дека веста повеќе не е само текст и слика.

– Мислам дека успеав во тоа. МИА го има најавувано тој видео сервис во последните 10 години но никогаш не го направиле. Ние за прв пат сега го поставивме тој систем“, изјави Антоновски.

Прочитајте и...  Собранието ќе расправа за избор на Насер Зибери за народен правобранител

Поврзани вести

Груби: Една третина од рамковните административци од утре на работа

Слободен печат

Ресторани почнаа да нудат попуст на вакцинираните: По 10 до 20 отсто во зависност од дозата

И.И.

Потпретседателот на НСОН, Ајдини со обвинување: Има притисоци од директори на училишта за отчленување од синдикатот

Слободен печат

Продолжува трендот на релативно висок број на новозаболени од Ковид-19 во Косово

Слободен печат

Собраниска комисија за здравство: Се расчистува патот за одобрение за ставање во промет на вакцините против ковид-19

Слободен печат

Русија му испраќа 24 милиони дози од својата вакцина на Мексико

Слободен печат

Остави Коментар