Антонио Бандерас има големи планови за својот мјузикл!

Антонио Бандерас (59) ја восхити јавноста со својот мјузикл кој го постави во поранешното кино во родниот град Малага, пишува thelocal.es.

Претставата „A Chorus Line“ се изведува на шпански јазик. Станува збор за адаптација на бродвејскиот хит од седумдесетите години, а работата се врти околу групата на танчери, кои се пријавуваат за улога во новиот мјузикл. На овој начин се открива приказна за театарот и уметниците кои стојат позади продукцијата.

Познатиот актер го игра ликот на кореографот Зек. Поставата за мјузиклот ја сочинуваат 26 лика и огромен оркестар. После Малага претставата се движи во Билбао, Барселона и Мадрид.

„После тоа разгледуваме можност за претставата да се прикажува во САД“, откри Бандерас. Веруваме дека публиката ќе има прилика да го гледа ова остварување и на даските на Бродвеј.

Прочитајте и...  Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе! - 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

„Сексот и градот“ зад камерите: Потпетиците им ги оштетиле стапалата, кариерата им била поважна од семејството

Слободен печат

Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат

Почина големиот Енио Мориконе, за него Охрид беше посебен град (ФОТО+ВИДЕО)

Валентина Т

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Нема да верувате! Постои причина поради која Фиби од Пријатели морала да има сестра близначка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џенифер Хадсон одлична како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Слободен печат

За неа се напишани дури три љубовни песни! Која е Пети Бојд?

Слободен печат

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Слободен печат

Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Слободен печат

Авторот на „Игра на тронови“ конечно со напредок за својата нова книга!

Слободен Печат

Откриена мистеријата зошто Попај јаде спанаќ и зошто токму тој му ја дава силата!

Слободен Печат