Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Младата поп пејачка Антониа Гиговска, од почетокот на нејзината кариера публиката ја помни со бројните награди на македонските и интернационалните фестивали.

За „Слободен печат“ открива дека летово ќе го искористи слободното време за да ја истражува нашата земја.

„Поради ситуацијата во која се наоѓаме Охрид секако не може да ни избега, но во последниов период навистина уживам во природата. На некој начин се пројавува желба во мене да откривам нови предели и убавини кои ги поседуваме.“, вели таа.

„Знам дека не сум единствена во ова, бидејќи забележувам дека пријателите и колегите веќе се впуштија во овие авантури низ земјава“ – додава Гиговска.

Некогашната учесничка на „Пинкови звездички“, која денес со својот глас на музичката сцена донесе извонредни рефрени, релаксацијата ја наоѓа во мирните и тивки предели како инспирација за нови музички творби.

Прочитајте и...  Што е кила (хернија)? Неколку прашања и одговори

„Има некоја посебна магија, те привлекува, те вдомува и постепено стануваш зависен од мирот и спокојот.  Последно каде што бев е Пелистер. Тоа ми ги полни батериите за да можам повторно да влезам во студио и со тимот да креираме неверојатни музички дела.“ – потврдува Гиговска.

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Ања Рубик гола на насловната на „Вог“, прати силна порака за абортусот

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Гиро пита (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

ВИДЕО: „Терминатор“ подари 500 мисирки за Денот на благодарноста

Слободен Печат

КОВИД-19 амбуланта: Во склоп на КОВИД-19 тест центарот можете да добиете и преглед од лекар

Слободен Печат

Каква тајна Кејт Мидлтон и принцот Вилијам со години кријат од својот првороден син – принцот Џорџ?

Слободен Печат

Храна што ја елиминира кандидата

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian