16.8 C
Скопје

Антикорупциска: Додатокот за доверливост го нема во анкетните листови на СЈО

Претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска, за телевизија Телма, информираше дека додатокот за доверливост, кој е повисок и од основната плата што ја земале обвинителите на СЈО го нема во нивните анкетни листови.

Ивановска исто така  додала и дека дека графата „други приливи“ во анкетните листови на СЈО била празна.

Анкетните листови на обвинителите на СЈО се под лупата на антикорупционерите, а во разговорот за Телма, Ивановска изјавил дека срамот е поголем од казната за ваквото однесување.

Поврзани вести

Борисов: Замислете си дека сте Македонци и дека соседот ве блокира

Катерина Блажевска

Грција испрати во Албанија 20.000 вакцини „Астра Зенека“

Слободен печат

Израелските сили во мај привеле 3.100 Палестинци

Слободен печат

Велкова-Тодоровска: Извештајот на омбудсманот денеска пред Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците

Слободен печат

ВИДЕО | Павиќевиќ: Државниот просветен инспекторат да утврди одговорност онаму каде што се наплаќа за сведителства

Слободен печат

Кина испраќа тројца астронаути во Вселената

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 01/12/2019 - 08:00 at 08:00

Ако постои власт во Македонија и се спроведуваат Закони, ОДМА треба да се затворат сите кои земале нелегално пари од СЈО.

Reply

Остави Коментар