АНКЕТА на тема загадување: ЌЕ ИСПОЦРКАМЕ КАКО ГЛУВЦИ (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеСкопјеСлободна ТВ

АНКЕТА на тема загадување: ЌЕ ИСПОЦРКАМЕ КАКО ГЛУВЦИ (ВИДЕО)

Ни Петре ни „Цацко“ ни е крив, сами сме си „чувај Боже“, - сметаат некои од нашите сограѓани.

Не дека ќе го „амнестираме“ Петрета во оваа анкета на тема – загадување во Скопје, ама некои од нашите сограѓани сметаат дека сите градоначалници, до сега, се исти, едно ветуваат, а друго – делуваат.

Е, па, кој ќе земе одговорност за тоа што се „отрувме“ во Скопје? А, допрва, доаѓа зимата.

Купете си маски со време. Не фралајте го ѓубрето каде ќе стасате. Бидете оптимисти, ама не верувајте во невозможното. Бидете благодарни на селото кое сте го напуштиле, и – внимателни кон манирите кои „не ве напуштиле вас“.

Во име на чистиот воздух, бидете домаќински расположени кон Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close