АНКЕТА на тема загадување: ЌЕ ИСПОЦРКАМЕ КАКО ГЛУВЦИ (ВИДЕО)

Не дека ќе го „амнестираме“ Петрета во оваа анкета на тема – загадување во Скопје, ама некои од нашите сограѓани сметаат дека сите градоначалници, до сега, се исти, едно ветуваат, а друго – делуваат.

Е, па, кој ќе земе одговорност за тоа што се „отрувме“ во Скопје? А, допрва, доаѓа зимата.

Купете си маски со време. Не фралајте го ѓубрето каде ќе стасате. Бидете оптимисти, ама не верувајте во невозможното. Бидете благодарни на селото кое сте го напуштиле, и – внимателни кон манирите кои „не ве напуштиле вас“.

Во име на чистиот воздух, бидете домаќински расположени кон Скопје.

Прочитајте и...  Уставниот суд на Косово го призна правото на второрангираната партија на избори да формира влада

Прочитај повеќе

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанската влада ќе им дава по 462 евра месечно на најсиромашните граѓани

Слободен печат

Спасовски: Земјоделството е еден од носечките столбови за развој на вкупната економија

Слободен печат

Уапсен полицаецот кој го гмечеше и под чии нозе почина Афроамериканецот Џорџ Флојд (ВИДЕО)

МИА Агенција

Мицкоски: Мерките против корона кризата се укинаа по препорака на Комисијата за заразни болести водена од политичарот Караџовски

Слободен печат

Балканци се вратија од крузер и направија скандал во авионот: Пиеле, пушеле и ги нападнале стјуардесите (ВИДЕО)

Слободен печат

Кичево презема мерки да го изолира првиот случај со ковид-19

Слободен печат