Анимиран филм ја предвидува хеликоптерската несреќа на Коби Брајант?

На социјалните мрежи се појави „предвидување“ на хеликоптерската несреќа во која животот го загуби кошаркарската ѕвезда Коби Брајант. Предвидувањето е во анимиран филм во кој е прикажано уривањето на бившата легенда на ЛА Лејкерс.

Твитерџијата кој го објавил видеото вели дека не верувал во глупостите за илуминатите, но поради вакви работи почнува да размислува поинаку.

Прочитајте и...  Турција ја затвори границата со Иран поради коронавирусот

Прочитај повеќе

Најниска излезност на иранските избори во последните 40 години

Слободен печат

Откажан карневалот во Венеција поради ширење на коронавирусот

Слободен печат

Трамп: Лично би го потпишал мировниот договор со талибанците

Слободен печат

Германски градови ги откажуваат карневалите поради невреме

Слободен печат

Албанија со зајакнати мерки по зголемениот број заразени од коронаврус во Италија

Слободен печат

Повик до верниците да го помогнат градењето на новиот конак во Лешочкиот манастир

Слободен печат

Остави Коментар

оне + 14 =

Прочитај повеќе

Турција ја затвори границата со Иран поради коронавирусот

Слободен печат

Си Џинпинг: Мерките против коронавирусот даваат резултати, борбата е во клучна фаза

Слободен печат

Русија го презема приматот на пазарот со обоени дијаманти

Слободен печат

Филипче за несреќата во Романовце: Четири лица се во животна опасност.

Слободен печат

Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Слободен печат

На Голак одбележана 76 годишнината од Февруарскиот поход

МИА