Англиски репрезентативец мортус пијан на плажа

Англискиот репрезентативец Деле Али колабира на плажа за време на неговиот одмор на грчкиот остров Миконос. Тој по напорната сезона, заедно со девојката Руби Меј замина на популарниот грчки остров, Миконос, но одморот нема да го памети по добро.

Тој одлучил покрај базенот да се релаксира со алкохол иако минатата вечер го славеше 25. роденден на својата девојка. Токму алкохолот и топлото време го онесвестија Деле Али, но девојката мислеше дека тој заспал. Откако околу 20 часот приметила дека тој се онесвестил, го повикала хотелското обезбедување на помош за да го однесат фудбалерот во хотелот.

Деле Али и Руби Меј одлучија да заминат на романтичен одмор по повод роденденот на манекенката, откако минатиот месец ја обновија врската.

View this post on Instagram

Toasty

A post shared by Jordan McCabe (@jordanmccabe_x) on

 

 

Испадите поради пијанство не се непознаница за англискиот репрезентативец, тој минатата година во пијана состојба се спречка со хотелското обезбедување по победата на Англија над Хрватска од 2:1 во Лигата на нации.

Прочитајте и...  Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Поврзани вести

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Хабиб не може без борба: Повторно ќе бидам на врвот!

Слободен печат

Остави Коментар