Англиски репрезентативец кој играл на Мундијалот во Катар обвинет за три силувања

Фото: EPA-EFE/Ronald Wittek

Еден од најпознатите британски таблоиди „Сан“ објави дека премиерлигашки фудбалер и репрезентативец на Англија бил приведен на полициско испитување поради обвиненија за три силувања.

Идентитетот на фудбалерот не е откриен, но се наведува дека бил дел од репрезентацијата на Англија која учествуваше на Светското првенство во Катар. Обвинувањата кон фудбалерот се за настани кои наводно се случиле од средината на 2021 до средината на 2022 година. Полицијата имала сомневање и претходно, но го уапсила кога пристигнало и третото обвинување.

Ова е најнов скандал во Англија со cилување откако претходно Мејсон Гринвуд беше ослободен од обвиненијата, а подолг период со исти обвинувања за дури осум случаи се соочуваше Бенџамин Менди.

Клубот на фудбалерот кој исто така не се открива, не го суспендирал иако бил информиран и му дозволил нормално да игра и тренира.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот