Англичаните повеќе го сакаат Ливерпул од Сити

Драматичната завршница во Премиер лигата за освојување на титулата, се очекува да трае сè до последното коло. Манчестер сити е бранител на трофејот и има 86 бодови, два бода помалку и еден натпревар помалку од Ливерпул, кој последен пат ја освои титулата во 1990 година.

Неколку англиски обложувалници направија анкета помеѓу навивачите на сите 20 премиерлигаши. Прашањето беше кој тим сакаат да ја освои титулата, а резултатите се доста интересни. Поголем дел од навивачите ширум Англија, поточно навивачи на 14 екипи се на страната на Ливерпул, но најголемите ривали на „црвените“, Манчестер јунајтед, навиваат за градскиот ривал. Идентично размислуваат и фановите на Евертон, додека навивачите на Барнли, кој се наоѓа помеѓу Ливерпул и Манчестер, се неодлучни.

Прочитајте и...  Нова регионална кошаркарска лига - Србија, Грција, Македонија..!?

Резултати од анкета:

Навивачи на Ливерпул: Ливерпул 100% – 0% Манчестер сити
Манчестер сити: Ливерпул 0% – 100% Манчестер сити
Тотенхем: Ливерпул 53% – 47% Манчестер сити
Арсенал: Ливерпул 53% – 47% Манчестер сити
Челси: Ливерпул 47% – 53% Манчестер сити
Манчестер јунајтед: Ливерпул 36% – 64% Манчестер сити
Евертон: Ливерпул 33% – 67% Манчестер сити
Ватфорд: Ливерпул 56% – 44% Манчестер сити
Лестер: Ливерпул 60% – 40% Манчестер сити
Вулверхемптон: Ливерпул 72% – 28% Манчестер сити
Вест Хем: Ливерпул 71% – 29% Манчестер сити
Кристал Палас: Ливерпул 62% – 38% Манчестер сити
Њукасл: Ливерпул 64% – 36% Манчестер сити
Борнмут: Ливерпул 72% – 28% Манчестер сити
Барнли: Ливерпул 50% – 50% Манчестер сити
Саутемптон: Ливерпул 48% – 52% Манчестер сити
Брајтон: Ливерпул 52% – 48% Манчестер сити
Кардиф: Ливерпул 59% – 41% Манчестер сити
Фулам: Ливерпул 73% – 27% Манчестер сити
Хадерсфилд: Ливерпул 75% – 25% Манчестер сити

Прочитајте и...  Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Прочитај повеќе

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Слободен печат