Англичаните дочекаа навивачи на стадионите: Прв тим кој ќе игра е Челси

По речиси шест месеци, на стадионите во Англија ќе биде овозможено присуство на навивачи.

Во претстојниот викенд Брајтон и Челси ќе одиграат пријателски натпревар и на него ќе биде дозволено присуство на навивачи во одреден број.
Англиската влада одлучи да направи тест и да види дали е можно враќање на навивачите на спортските натпревари и поради тоа дозволи „сините“ да играат пред публика.

За почеток е дозволено на трибинте да има само по 2.500 навивачи но тоа е првиот чекор во враќање на работите во нормала во Англија, а со тоа и на навивачите на трибините.

Натпреварот помеѓу Брајтон и Челси ќе се игра во недела, а стартот на Премиер лигата е предвиден за 12. септември.

Прочитајте и...  Барселона славеше во Торино, на Мората му поништија три гола (ВИДЕО)

Поврзани вести

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Фонт по секоја цена сака да го задржи Меси и да го врати Пеп во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар