Ангеловски: Полска искусно ги казни нашите грешки!

Нашата селекција не успеа да направи изненадување, на крајот загуби од Полска со 2:0 во Варшава и официјално се пласираше на Европското првенство 2020 година.

– Им честитам на полските фудбалери за пласманот на Европското првенство. Ги примивме головите во моментите кога игравме добро. Направиме грешки и искусна репрезентација како Полска знаеше како да ги искористи. Тоа беше одлучувачко за победата на домаќините. Полска го има потребното искуство во вакви важни натпревари. Немам што да коментирам што се однесува до храброста на моите играчи. Успеавме долг период од мечот да имаме нерешен резултат – рече селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски.

Последните два меча ќе ги имаме во ноември каде што ќе ги имаме и натаму математички шансите за второто место кое води на континенталниот собир.

Прочитајте и...  Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Дефинитивно ќе мораме да одиме на две победи, најпрво на гости кај Австрија, а потоа и дома над Израел. Исто така ќе ни биде потребна и „услуга“ од Летонија дома да ја совлада Австрија.

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат

Трансфер бомба во најава, Санчо ја договори платата со англиски гигант

Слободен печат