Ангеловски до Елмас: Среќно во Наполи, но не смееш…!

Македонскиот интернационалец Елмас досега ги бранеше боите на Фенербахче, а сега ќе се стави на располагање кај тренерот Карло Анчелоти од кого секако може уште повеќе да научи на фудбалски план.

Елмас даде и кратка изјава за медиумите по потпишувањето на договорот.

– Среќен сум и возбуден што ќе играм за Наполи. Ова е моја голема шанса, предизвик да им покажам на сите колку вредам – вели Елмас.

View this post on Instagram

@elifelmas24 @officialsscnapoli

A post shared by Napoli Magazine (@napolimagazine) on

Честитки доаѓаат од сите страни за нашиот „Дијамант“, а секако меѓу нив и селекторот Игор Ангеловски кој исто така имаше желба заедно со Горан Пандев да продолжи на Апенините.

Ангеловски кој со големо внимание ќе ја следи ситуацијата со Елмас да види како ќе се развива пред наредните репрезентативни обврски.

– Среќно во Наполи!!! Ти благодарам што нè направи горди, но не смееш тука да застанеш!! – се зборовите на Ангеловски на својот Фејсбук профил.

Радосен поради трансферот во Наполи е и поранешниот тимски колега од Работнички, Баже Илијоски.

Прочитајте и...  Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Слободен печат

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат