Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Глумецот Андрија Милошевиќ веќе извесно време е во врска со колешката Александра Томиќ.

Иако е познат по неговите шеги и духовити објави, сега Андрија покажа дека е многу романтичен.

Својата нова објава на Инстаграм Андрија ѝ ја посвети на Александра.

„Еден момент во животот во едно случајно место, под сонцето фатено во бегство во времето кое и е за бегање. Оној што дрча за да го стигне Сонцето, тој живее. Со небото душата се покрива, човекот тоа мора да го знае. Што е вечноста ако не е еден миг, што е мигот ако не е вечност“, напиша Андрија.

Прочитајте и...  По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Прочитај повеќе

Можеби не освои награда на „Макфест“, но дефинитивно имаше најдобро деколте меѓу колешките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Провокативниот албум на Мадона кој постави историски рекорди! (ФОТО)

Слободен Печат

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат