Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ: Не го гледам зголеменото парламентарно мнозинство

Фото: МИА

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во гостување на телевизијата „21“ рече дека не го гледа зголеменото парламентарно мнозинство кое го најавуваа владините претставници пред влегувањето на Алијанса за Албанците во власта.

„Јас не го гледам зголеменото парламентарно мнозинство, 65, 64, 62 на некое гласање. Мислам дека и деновиве нема да има кворум за работа во Собранието затоа што ова беше едно прикрпување во служба на Артан Груби. Значи не во служба на Владата, не во служба на Македонија, не во служба на напредокот на Македонија, не во служба на реформите, слушавме европски реформи итн. туку во служба на малата клика околу Артан Груби за да си ја заштитат фотелјата уште наредните десетина месеци, не очекувам повеќе“, рече Андоновски.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот