ВИДЕО | Андоновиќ: Обичните луѓе и случајните минувачи стануваат цел на терористите

Четири убиени и 17 повредени од кои седум потешко, е билансот од синоќешниот терористички напад изведен во близина на централната Синагога во Виена. Меѓу тешко повредените е и еден полицаец, кој сè уште е во критична состојба. Иако австриските медиуми јавуваа за седум мртви, надлежните потврдија дека во нападот во … Продолжи со читање ВИДЕО | Андоновиќ: Обичните луѓе и случајните минувачи стануваат цел на терористите