Анчелоти во Англија на преговори со Евертон!

Италијанецот минатата седмица доби отказ во Наполи, иако оваа екипа успее да ја однесе до осминафиналето во Лигата на шампионите.

На клупата на „наполитанците“ во чии редови настапува нашиот Елмас седна поранешната ѕвезда на Милан, Џенаро Гатузо кој дебитираше со пораз.

Анчелоти (60) е главен кандидат за клупата на Евертон кој неодамна се раздели со Марко Силва. „Карамелите“ му нудат договор до 2022. година дознава „Газета дело Спорт“.

Успешен дел од својата тренерска кариера ја помина во Англија каде што го тренираше Челзи од 2009 до 2011 година. Со лондонските „сини“ успеа да освои три трофеи: Премиер лига, ФА Куп и Комјунити Шилд.

Претходно ги водеше уште Реал Мадрид и Баерн Минхен. Евертон е моментно дури на 16. место на табелата, со само пет победи во 17. одиграни кола.

Прочитајте и...  Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Прочитај повеќе

Синот на Михаел Шумахер стигна и до Формула 1!

Слободен печат

Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Слободен печат

Далеку од „пријателска“: Невиден инцидент на кошаркарски меч во Украина! (ВИДЕО)

Слободен печат

УЕФА ја следи ситуацијата во Ерменија, Црвена звезда ќе игра во Ереван!

Слободен печат

Куп: Вардар за четвртфинале против Академија Пандев

Слободен печат

Рома е фаворит за потписот на „кралскиот“ напаѓач“!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат