Анчелоти: Елмас е многу интересен фудбалер! - Слободен печат

Анчелоти: Елмас е многу интересен фудбалер!

Анчелоти во интервјуто за „ТВ Луна“ потврди дека „наполитанците“ се многу блиску до договор со нашиот играч Елмас кој се збогуваше со својот досегашен клуб Фенербахче.

– Многу сме блиску до доаѓањето на Елмас и се надевам дека тоа брзо ќе се случи. Тој е еден многу интересен играч, ги комплетираме завршните детали, се надеваме дека ќе пристигне тука со нас пред да го напуштиме Димаро (база каде што течат летните подготовки на клубот) – се зборовите на Анчелоти.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Елмас би требало в понеделник да пристигне во Неапол, во вторник бидат и лекарските прегледи, а веднаш потоа и потпишувањето на договорот.

Исто така, стратегот ја повторно уште еднаш големата желба да се ангажира и колумбиската ѕвезда Хамес Родригез кој беше член на Реал Мадрид, а потоа пратен на позајмица во Баерн Минхен.

Исто така Анчелоти го преферира и напаѓачот на францускиот клуб Лил, играчот од Брегот на слоновата коска, Николас Пепе.

– Манолас е веќе со нас. Разбирам дека фановите се возбудени за големи имиња, тука можеме да го спомнеме Пепе. Наполи може да стигне до секој фудбалер, а потоа зависи од многу фактори. Ништо не е невозможно – додаде тренерот на Наполи.

Прочитај повеќе

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Остави Коментар

16 + 16 =

Прочитај повеќе

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат