Анастасија Ражнатовиќ ја остава кариерата поради љубовта! - Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ ја остава кариерата поради љубовта!

Младата пејачка во јули минатата година го објави дебитантскиот сингл „Совршен пар“, а после 8 месеци и својата втора песна „Рани“.

На прашањето од страна на новинарите, дали би ја избрала кариерата или бракот доколку дојде до тоа, Анастасија за „Ало“ одговорила:

„И кариерата и љубовта ми се многу важни, но кога би дошло до тоа да морам да бирам, би го избрала оној кој ми е пријател, поддршка, љубов и животен сопатник! Тоа е нешто што ставам пред се останато, како што ги ставам семејството и пријателите на прво место“.

Освен тоа, Ражнатовиќ открила дека е пред крај изработката на нејзиниот нов албум и спотовите за сите песни од истиот, како и тоа дека публиката ќе може да ги види и слушне на почетокот од наредната година.

View this post on Instagram

#tb #storyparty

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

Прочитај повеќе

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Слободен печат

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Слободен печат

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Слободен печат

Хроничниот стрес и исцрпеноста можат да бидат клучни фактори за развој на оваа болест

Слободен печат

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Остави Коментар

nine + eleven =

Прочитај повеќе

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Слободен печат