Анастасија Ражнатовиќ ја остава кариерата поради љубовта!

Младата пејачка во јули минатата година го објави дебитантскиот сингл „Совршен пар“, а после 8 месеци и својата втора песна „Рани“.

На прашањето од страна на новинарите, дали би ја избрала кариерата или бракот доколку дојде до тоа, Анастасија за „Ало“ одговорила:

„И кариерата и љубовта ми се многу важни, но кога би дошло до тоа да морам да бирам, би го избрала оној кој ми е пријател, поддршка, љубов и животен сопатник! Тоа е нешто што ставам пред се останато, како што ги ставам семејството и пријателите на прво место“.

Освен тоа, Ражнатовиќ открила дека е пред крај изработката на нејзиниот нов албум и спотовите за сите песни од истиот, како и тоа дека публиката ќе може да ги види и слушне на почетокот од наредната година.

View this post on Instagram

#tb #storyparty

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат